Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Super yjet që përdorin transportin publik si çdo person tjetër

  Ne shpesh besojmë se jeta e yjeve ka të bëjë me magjepsjen, limuzinat, avionët privatë dhe lukset e tjera, që ne njerëzit...

  8 ëndrrat që shihni shpesh e që nuk duhet t’i shpërfillni! Ja çfarë tregojnë ato

  Pavarësisht se sa konfuze ose e pazakontë mund të duket një ëndërr që keni parë, ka të ngjarë që ka diçka në ëndrrën tuaj që truri juaj po përpiqet t’jua komunikojë.

  Ka disa ngjarje dhe tema të zakonshme që vijnë në ëndrrat e shumë njerëzve që të gjitha përfaqësojnë gjëra të ndryshme!

  Për të parë 8 tema të zakonshme ëndrrash dhe se çfarë po përpiqen t’ju thonë, vazhdoni të lexoni!

  8. Në rënie të lirë           

  Këto janë padyshim një temë e ëndrrave që është e zakonshme për kaq shumë njerëz, por që padyshim janë ëndrra që askush nuk do t’i përsëritet.

  Këto ëndrra zakonisht përfshijnë të qenit në një lloj vendi të lartë si një ballkon, shkëmb ose një strukturë tjetër dhe më pas ty të duket sikur bie prej tyre.

  Një ëndërr e tillë mund të jetë një shenjë që po ndiheni të stresuar nga diçka ose nga frika se diçka për të cilën po punoni nuk ka të ngjarë të dalë ashtu siç dëshironi.

  Merrni pak kohë për të bërë hap pas atë që me vërtëtë është më e mira për ju.

  7. Ngarja e makinës

  Të jesh në një makinë ose të ngasësh makinën, është një tjetër ëndërr e zakonshme që e shohim shumë shpesh.

  Pavarësisht nëse jeni ju shofer/ja ose thjesht jeni në vendin e pasagjerit, të qenit në një makinë në një ëndërr, me siguri do të jetë truri juaj që dëshiron t’ju thotë diçka.

  Ngarja e një makine në ëndërr është normalisht diçka që përfaqëson teorinë se po kaloni një ndryshim të rëndësishëm.

  Sa e qetë është ngarja  e saj mund të pasqyrojë metodën që ndjeni për ndryshimin e madh që po vjen.

  6. Zbulimi i një dhome të re

  Shpesh shohim në ëndërr sikur ndodhemi në një dhomë, apo shtëpi që nuk e kemi parë kurrë më parë.

  Por kjo është një gjë interesante për ëndrrat, ato padyshim që nuk janë realiste!

  Në një ëndërr, është një gjë mjaft e zakonshme të gjesh një dhomë të re, të çuditshme në një banesë ose ndërtesë me të cilën ke menduar se je njohur.

  Në varësi të përmbajtjes ose dekorimit të zonës, kjo ëndërr mesatarisht përfaqëson një lloj zbulimi të vetvetes dhe të mësuarit diçka për veten që më parë nuk e dinit.

  5. Testimi

  Edhe ata njerëz që janë jashtë shkollës mund ta gjejnë veten përsëri në atë mjedis, duke bërë përsëri teste në ëndrrat e tyre.

  Ndjenja se je në një testim dhe nuk po arrin rezultate ndihet gjithmonë kaq e vërtetë, edhe pse është thjesht një ëndërr!

  Kjo temë e ëndrrave shpesh pasqyron konceptin që ju po parashikoni një sfidë të madhe që keni përjetuar.

  Pavarësisht nëse është në jetën tuaj profesionale, personale dhe ndoshta edhe akademike, kjo ëndërr po ju bën të ditur se ka një sfidë me të cilën po përballeni, për të cilën shqetësoheni se nuk jeni të përgatitur.

  4. Të jesh i humbur

  Të jesh i humbur nuk është padyshim një kohë argëtimi.

  Është absolutisht shumë e frikshme të humbasësh veten në jetën reale, por mund të jetë një situatë e keqe edhe në ëndërr.

  Të jesh i humbur në një ëndërr është me të vërtetë një temë mjaft e zakonshme dhe këto ëndrra mund të bëjnë që ju të gjeni veten të humbur në vendlindjen tuaj, apo në një qytet tjetër të panjohur.

  Pavarësisht se ku humbisni, këto ëndrra zakonisht nënkuptojnë se nuk ndiheni sikur përshtateni.

  Humbja në një ëndërr është mënyra që zgjedh truri tuaj për të thënë që thjesht nuk jeni mësuar me situatën tuaj të re.

  3. Njerëz nga e kaluara juaj

  Ëndrrat tona shpesh shfaqin një larmi njerëzish të ndryshëm.

  Nga miqtë te të famshmit, njerëzit që ne i kuptojmë dhe njerëzit që nuk mund të shfaqen në ëndrrat tona për arsye të ndryshme.

  Ndonjëherë, njerëz nga e kaluara juaj mund të shfaqen brenda tyre.

  Pavarësisht nëse është një ish shoku më i mirë, një ish i dashur, apo edhe një i afërm që nuk është më me ju, shumë njerëz nga e kaluara juaj mund të vijnë në ëndrrat tuaja.

  Çfarë do të thotë?

  Në mënyrë tipike, kjo ëndërr do të thotë që ju ndiheni  keni nevojë për të pasur një këshillë nga një mik që e vlerësoni, për një biznes të papërfunduar, apo për një vendim që nuk po e merrni dot.

  2. Paratë

  Paraja është diçka me të cilën merren shumë njerëz çdo ditë.

  Nga puna për të fituar para deri te përdorimi i tyre për të marrë gjëra e domosdoshme, ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me to.

  Prandaj, nuk është për t’u habitur që njerëzit ndonjëherë ëndërrojnë për para.

  Në ëndrra, paratë mund të nënkuptojnë shumë gjëra, në varësi të kontekstit ku shfaqen.

  Në përgjithësi, paratë janë goxha mirë.

  Paratë zakonisht përfaqësojnë financat tuaja.

  Nëse ëndërroni të gjeni para, situata juaj financiare mund të shkojë drejt një ndryshimi pozitiv, ashtu si një punë e re ose ndoshta një ngritje në detyrë.

  1. Duke u ndjekur nga dikush

  Të jesh në një situatë që dikush po të ndjek nga pas në një ëndërr, mund të jetë shumë e frikshme.

  Ëndrrat mund të duken aq të vërteta sa mund të na bëjnë që zemrat tona të rrahin ndërsa përpiqemi të ikim nga kushdo që na ndjek!

  Të jesh i ndjekur është thjesht një temë e zakonshme në ëndrra dhe, si shumë gjëra të tjera që shfaqen rregullisht në ëndrra, kjo padyshim që mund të përfaqësojë diçka që ndodh në jetën tuaj.

  Vrapimi nga diçka që ju ndjek në një ëndërr shpesh përfaqëson të vërtetën që po përpiqeni të shmangni.

  Diçka me të cilën keni nevojë të përballeni në jetën tuaj./Përkthehu: Allnews.al

  TË FUNDIT

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Super yjet që përdorin transportin publik si çdo person tjetër

  Ne shpesh besojmë se jeta e yjeve ka të bëjë me magjepsjen, limuzinat, avionët privatë dhe lukset e tjera, që ne njerëzit...

  Don't Miss

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Familja mbytet në liqen, vëlla e motër gjenden të kapur për dore

  E trishtë një ngjarje në Turqi, ku një familje me 5 anëtarë u mbytën në liqen teksa po festonin një ditëlindje.

  Manaj grumbullohet nga Barcelona e parë, shënon 3 gola në fitore

  Barcelona ka zhvilluar sot një takim miqësor me skuadrën e Gimnastic duke fituar thellë me rezultatin 4-0. Takimi u...

  VIDEO-PËRMBYTJET/ Gruaja merret nga uji, ndërhyjnë qytetarët

  Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 12 persona të pajetë dhe mbi 100,000 të...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.