Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Ku është peshku i madh? Ambasadorja Kim: Unë nuk jam peshkatare!

  Diplomatja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë sot në MIK Festival në Pustec. Ambasadorja ju përgjigj interesit të mediave për...

  Konfirmohet zyrtarisht. Varianti Delta është në Shqipëri

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka pranuar sot se në Shqipëri qarkullon varianti Delta i koronavirusit. Konfirmimi i prezencës së variantit...

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  8 vjeçari shet koleksionin e çmuar për të shpëtuar qenin e tij

  Kush ka një kafshë shtëpiake e di që është vërtet një pjësëtarë\ i familjes në plot kuptimin e fjalës.

  Dhe kur nuk është mirë, misioni kryesor është të shpëtohet me çdo kusht.

  Këtë gjë e ka kuptuar mire një fëmijë 8 vjeç, i cili për të gjetur paratë që i nevojiteshin për të kuruar qenin e tij, ka nxjerrë në shitje çdo gjë të çmuar që kishte, përfshirë edhe koleksionin e letrave Pokémon, që përfshin pjesë të rralla dhe të mbledhura përgjatë viteve nëpërmjet shkëmbimeve, lojrave.

  Çdo gjë nisi kur vogëlushi Bryson dhe nëna e tij, Kimberly Woodruff të cilët jetojnë në Virginia, kanë vënë re se kishte diçka që nuk shkonte me qenin e tyre 4 muajsh, Bruce.

  Qenushi, zakonisht shumë i gjallë dhe i shkathët, papritur ishte bërë shumë i qetë, dhe pothuajse nuk lëvizte më.

  E kanë çuar tek veterineri, dhe është diagnostikuar me një virus, i cili nëse nuk trajtohej mund t’i merrte jetën.

  Por kurimet kushtonin 700 dollarë, një shifër që familja nuk mund t’ia lejonte vetes.

  Bryson, i cili ishte shumë i lumtur për ardhjen e Bruce, u trishtua shumë dhe menjëherë ka menduar se si duhet t’ia bëjë që të shpëtojë qenin e tij.

  Si ti gjejë paratë për kurimin?

  Djali ka ngritur një “banket” jashtë kopshtit të shtëpisë së tij, duke shitur koleksionin e tij shumë të çmuar (të paktën nga ana afektive) të letrave të Pokémon, me të gjitha pjesët e mbledhura në 4 vitet e fundit.

  Në fillim Bryson i ka shitur letrat e tij për 5 dhe 10 dollarë.

  Por më pas kur historia është bërë virale falë rrjeteve sociale dhe mediave që e kanë filmuar, shumë përdorues të Facebook kanë filluar të dhurojnë pa kërkuar asgjë në këmbim.

  Atëherë Kimberly ka vendosur të krijojë një mbledhje fondesh on line në GoFundMe: në fillim qëllimi ishte të mblidhte 800 dollarë, por historia ka prekur shumë njerëz dhe shumë shpejt nënë e bir kanë mbledhur 15 mijë dollarë.

  TË FUNDIT

  Ku është peshku i madh? Ambasadorja Kim: Unë nuk jam peshkatare!

  Diplomatja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë sot në MIK Festival në Pustec. Ambasadorja ju përgjigj interesit të mediave për...

  Konfirmohet zyrtarisht. Varianti Delta është në Shqipëri

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka pranuar sot se në Shqipëri qarkullon varianti Delta i koronavirusit. Konfirmimi i prezencës së variantit...

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Don't Miss

  VIDEO/ Do bëhej kurban, dhia hidhet nga çatia

  Nië video e kapur në Turqi është bërë virale për shkak të përmbajtjes së saj. Pamjet tregojnë momentin kur...

  E trishtë/ Mbytet në lumë i mituri

  Një ngjarje e rëndë me humbje jete ka ndodhur në Berat. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Moravë.

  “Kemi një problem të madh me ligjin për idiotët”

  Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër pasi dy qytetarë nga Kosova u gjobitën në Shqipëri sepse po lëviznin me makina luksoze me...

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.