Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Super yjet që përdorin transportin publik si çdo person tjetër

  Ne shpesh besojmë se jeta e yjeve ka të bëjë me magjepsjen, limuzinat, avionët privatë dhe lukset e tjera, që ne njerëzit...

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se sa e koklavitur është lidhja jonë.

  Çfarë shikon fillimisht? Shikoni këtë foto dhe zbuloni se çfarë mund të shkaktojë në mënyrë të pavetëdijshme shqetësim në marrëdhënien tuaj.

                                                   
  1. Rrënjët

  Për ata që kanë parë së pari rrënjët e një peme, arsyeja kryesore e shqetësimit tuaj është se ju jeni në të njëjtën moshë me partnerin/en tuaj.

  Dhe ju shqetëson fakti se të tjerët do ta marrin vesh se ju keni një lidhje të fshehtë e nuk do ta aprovojnë atë.

  Mos lejoni që frika e humbjes t’ju ndalojë të doni njëri-tjetrin!

  2. Fytyrat

  Nëse jeni një person i veçantë që vlerësoni së pari fytyrat kur e shihni këtë imazh, ajo që fshehtësisht motivon parehatinë në lidhjen tuaj është pikërisht frika juaj.

  Shqetësoheni se personi që është në zemërën tuaj do t’i vendosë nevojat e tij / saj para tuajave.

  Kjo nuk nënkupton që ju jeni një person egoist, por që ju e vlerësoni lirinë tuaj dhe do të donit ta ruani sa më shumë që të jetë e mundur.

  Por dhe përkundër faktit se kujdesi për veten është gjithmonë thelbësor, kjo nuk është e papajtueshme me marrjen e problemeve në shqyrtim.

  3.Pemët

  Për njerëzit që kanë parë një ose të dy pemët, shkaku i fshehur i frikës së tyre është të kalojnë shumë kohë vetëm.

  Jeni mësuar të kujdeseni vetëm për veten tuaj,  e rrjedhimisht ndarja e të gjitha momenteve të tuaja të lira me fillimin e një marrëdhënieje të re është e vështirë për ju.

  Sidoqoftë, nëse dashuroheni me një person që ju kupton dhe me të vërtetë dëshiron të zhvillojë lidhjen, ky person do të jetë në gjendje të kuptojë nevojën tuaj për intimitet dhe do t’ju japë kohën që ju duhet për t’u përshtatur në këtë lidhje.

  Pra, mos lejoni që ky lloj shqetësimi t’ju ndalojë të krijoni një lidhje të bukur që mund të shkojë shumë larg.

  4. Bashkimi i duarve

  Nëse gjëja e parë që keni parë në këtë fotografi është shtrëngimi i duarve, atëherë arsyeja kryesore për frikën që ju ndjeni është më klasikja nga ato që ekzistojnë: keni frikë se ato do t’ju thyejnë zemrën.

  Fillimi i një marrëdhënieje ju konsumon nga shqetësimet dhe ju nuk ‘pushoni’ së menduari se diçka nuk mund të shkojë mirë dhe se marrëdhënia mund të përfundojë pa u kuptuar.

  Sidoqoftë, nuk mund ta kaloni gjithë kohën duke menduar fundin e lidhjes, pa bërë përpjekje për të pasur një histori të bukur dashurie./Përkthehu: Allnews.al

  TË FUNDIT

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Super yjet që përdorin transportin publik si çdo person tjetër

  Ne shpesh besojmë se jeta e yjeve ka të bëjë me magjepsjen, limuzinat, avionët privatë dhe lukset e tjera, që ne njerëzit...

  Don't Miss

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Familja mbytet në liqen, vëlla e motër gjenden të kapur për dore

  E trishtë një ngjarje në Turqi, ku një familje me 5 anëtarë u mbytën në liqen teksa po festonin një ditëlindje.

  Manaj grumbullohet nga Barcelona e parë, shënon 3 gola në fitore

  Barcelona ka zhvilluar sot një takim miqësor me skuadrën e Gimnastic duke fituar thellë me rezultatin 4-0. Takimi u...

  VIDEO-PËRMBYTJET/ Gruaja merret nga uji, ndërhyjnë qytetarët

  Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 12 persona të pajetë dhe mbi 100,000 të...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.