Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Ku është peshku i madh? Ambasadorja Kim: Unë nuk jam peshkatare!

  Diplomatja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë sot në MIK Festival në Pustec. Ambasadorja ju përgjigj interesit të mediave për...

  Konfirmohet zyrtarisht. Varianti Delta është në Shqipëri

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka pranuar sot se në Shqipëri qarkullon varianti Delta i koronavirusit. Konfirmimi i prezencës së variantit...

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Eriksen ra pa ndjenja/ 7-vjeçari mbledh fonde: Po t’i kishte ndodhur një shokut tim?

  Ajo që ndodhi 12 qershorin e kaluar gjatë debutimit të Danimarkës në Euro 2021 ka lënë një shenjë të pashlyeshme në memorian e çdo sportisti: Christian Eriksen ra në tokë, papritur, si nga një atak kardiak.

  Vetëm ndërhyrja e shpejtë e shokëve dhe stafit shëndetësor i kanë shpëtuar jetën mesfushorit të Interit, me një defibrilator.

  Kjo ngjarje ka prekur edhe vogëlushin Oscar Jones, vetëm 7 vjeç, i cili ka vendosur të mbledhë fonde për të blerë një defibrilator për komunitetin e tij.

  Ai ka arritur të mbledhë 5 mijë euro.

  “Po nëse do i kishte ndodhur një shokut tim?”.

  Një pyetje e pafajshme, e thjeshtë por prekëse sidomos nëse e bën një fëmijë 7 vjeç me pafajësinë dhe ndjeshmërinë tipike të të vegjëlve.

  Dhe kështu, akoma me sytë nga ngjarja e Eriksen, Oscar Jones ka hapur një mbledhje fondesh për të paguar një defibrilator për t’ia dhuruar komunitetit të tij të futbollit, në Angli, në Cheshire.

  Një iniciativë që është mirëpritur: janë mbledhur më shumë se 5 mijë euro, mjaftueshëm për të blerë, jo një por plot 5 aparate mjekësore.

  “Patëm një përballje pas ngjarjes që i ndodhi në fushë lojtarit të Danimarkës”, ka treguar i ati Ben, “Oscar ishte i mërzitur dhe i shqetësuar për të gjithë shokët e tij të skuadres dhe kështu lindi ideja. Disa situata nuk mund të parashikohen, por mund të parandalohen”.

  Edhe pse ka qenë pikërisht një defibrilator që i ka shpëtuar jetën Eriksen, i cili tani është mirë, ka bërë një ndërhyrje dhe është në shtëpi, me familjen, afër fëmijëve të tij./allnews.al

  TË FUNDIT

  Ku është peshku i madh? Ambasadorja Kim: Unë nuk jam peshkatare!

  Diplomatja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë sot në MIK Festival në Pustec. Ambasadorja ju përgjigj interesit të mediave për...

  Konfirmohet zyrtarisht. Varianti Delta është në Shqipëri

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka pranuar sot se në Shqipëri qarkullon varianti Delta i koronavirusit. Konfirmimi i prezencës së variantit...

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Don't Miss

  VIDEO/ Do bëhej kurban, dhia hidhet nga çatia

  Nië video e kapur në Turqi është bërë virale për shkak të përmbajtjes së saj. Pamjet tregojnë momentin kur...

  E trishtë/ Mbytet në lumë i mituri

  Një ngjarje e rëndë me humbje jete ka ndodhur në Berat. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Moravë.

  “Kemi një problem të madh me ligjin për idiotët”

  Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër pasi dy qytetarë nga Kosova u gjobitën në Shqipëri sepse po lëviznin me makina luksoze me...

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.