Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur në krahët e një dashurie të re.

  Thashethemet kishin ekzistuar për rreth tre muaj, por tani dukey se ka prova: një video e shkurtër në Tik Tok, e cila u bë virale për disa orë, në të cilën D’Alessio, në një nga daljet e tij një klubi nate, shëtit nëpër Napoli dorën dorë me vajzën bionde,  26 vjet më e re se ai.

  Nga ana tjetër, diferenca në moshë nuk e ka frikësuar kurrë Gigi: Tatangelo, nëna e djalit të saj Andrea, është 23 vjet më e re se ai.

  Për Denis, shumë aktive në rrjetet sociale, ne dimë pak: bjonde, sy blu, avokate me profesion, shumë afër familjes së saj, ajo pëlqen të udhëtojë dhe ka një vëlla me emrin Manuel.

  Thuhet se shkëndija midis D’Alessio dhe Denise, i cili është një tifoze e flaktë e këngëtarit Gigi, ndodhi verën e kaluar gjatë një ekspozite nga artisti në Capri.

  Tre muaj më parë, të dy u panë duke lënë vilën në Olgiata (një lagje e pasur në periferi të Romës) ku këngëtari jetoi për katërmbëdhjetë vjet me Anna Tatangelo.

  Me sa duket ata po i bëjnë gjërat me hapa të shpejtë: është përfolur se ata tashmë po jetojnë së bashku dhe se D’Alessio ka prezantuar Esposito me fëmijët e tij më të mëdhenj, ata të lindur nga martesa me Carmela Barbato (Claudio, Ilaria dhe Luca).

  Sigurisht që Gigi, siç demonstron videoja e re sociale, nuk ka ndërmend ta fshehë ‘zjarrin’ e tij të ri.

  Nga ana tjetër, historia me Tatangelo duket të jetë një kapitull i mbyllur përfundimisht.

  Edhe ish-i i këngëtarit duket se e ka rigjetur dashurinë tek një tjetë.

  Thuhet se ajo ka qenë çift prej muajsh, në fshehtësi të plotë, me kantautorin Livio Cori i cili u prezantua me të nga ish partneri i saj.

  Në një interviste me Belve, këngëtarja nuk foli shumë: “Dashuria është një fjalë e madhe, por jam mirë. Nuk dua të përmend emra, dua ta jetoj me qetësi. Nuk e mohoj, por as nuk e konfirmoj”./Përkthehu: Allnews.al

  TË FUNDIT

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Don't Miss

  “Kemi një problem të madh me ligjin për idiotët”

  Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër pasi dy qytetarë nga Kosova u gjobitën në Shqipëri sepse po lëviznin me makina luksoze me...

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Familja mbytet në liqen, vëlla e motër gjenden të kapur për dore

  E trishtë një ngjarje në Turqi, ku një familje me 5 anëtarë u mbytën në liqen teksa po festonin një ditëlindje.

  Manaj grumbullohet nga Barcelona e parë, shënon 3 gola në fitore

  Barcelona ka zhvilluar sot një takim miqësor me skuadrën e Gimnastic duke fituar thellë me rezultatin 4-0. Takimi u...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.