Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Granit Xhaka një hap larg klubit italian

  Mirëkuptimi është gjetur.

  Mungon vetëm lajmërimi zyrtar.

  Por hapi i parë trajnerit Mourinho te Roma, do të jetë Granit Xhaka.

  Duket se Arsenali e ka pranuar oferten e klubit kuq e verdhë, që do ta blejë mesfushorin me origjinë shqiptare, nga Kosova, për një shifër afër 20 milionë euro.

  Lojtari do të firmosë një kontratë katërvjeçarë.

  Më pas Roma do të provojë të mbyllë edhe me portierin portugez të Wolverhampton, Rui Patricio.

  Xhaka kolpi i parë i Mourinho, pastaj Rui Patricio

  Roma e re po lind. José Mourinho, që u ka lënë takim të gjithëve me 6 korrik, ka kërkuar të përforcojë skuadrën verdhekuqe duke blerë një lojtar të nivelit të lartë për çdo repart.

  Dhe blerja e parë do të jetë Granit Xhaka, futbollist që prej shumë sezonesh luan në Premier League, dhe të cilin Mourinho e njeh shumë mirë.

  Zvicerani është një mesfushorë i fortë fizikisht dhe është rritur shumë edhe teknikisht me Gunners.

  Xhaka është një lojtar ekspert, ka luajtur shumë në nivel internacional dhe ka shumë karakter, ajo që i shërben Romës, në kryeqytet do të gjejë Mkhitaryan.

  Blerja e dytë me siguri do të jetë portieri i Wolves dhe e kombëtares portugeze, Rui Patricio.

  Karriera e Granit Xhakës

  Lindur në vitin 1992, Xhaka shumë i ri ka nisur të luajë si profesionist me Bazelin, dy vite me skuadren ‘B’ dhe pastaj 2 sezone me atë të mëdhenjve.

  Më pas ka luajtur 4 sezone me Borussia Moenchengladbach para se të firmosë me Arsenalin, me të cilin ka kaluar 5 kampionate.

  Bilanci në Premier League ka qenë pozitiv.

  Ka fituar 4 trofe me Gunners, 2  FA Cup dhe 2 Community Shield.

  3 trofe të fituar me Bazelin.

  Pavarësisht moshës së re, me kombëtaren zvicerane, po shkon drejt 100 prezencave, ka marrë pjesë në 2 Botërore dhe përgatitet të luajë Europianin e dytë./ Përktheu: allnews.al

  TË FUNDIT

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Don't Miss

  Shfaqja e rrallë. Ujqit “sulmojnë” aktorin në skenë (VIDEO)

  Një kope ujqish ka sulmuar në skenë aktorin që ishte duke dhënë një shfaqje live. Ngjarja ka...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.