Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të ulim stresin, të dëgjojmë emocionet tona dhe të përmirësojmë veten.

  Jemi duke folur pikërisht për kohën e famshme për të rifituar mirëqenien fizike dhe mendore dhe të përqendrohemi vetëm tek vetja jonë.

  Megjithatë, të dish të kujdesesh për mendjen dhe trupin nuk është aq e thjeshtë, veçanërisht pasi secili prej nesh ka nevoja dhe kërkesa të ndryshme për të përmbushur.

  Por përsëri, është shenja e zodiakut që na jep sugjerime të rëndësishme se çfarë na bën të ndihemi mirë.

  Pra, ne kemi përpiluar një listë të ritualeve të shëndetit për secilën shenjë të zodiakut.

  A jeni kurioz të njihni tuajën?

  Dashi

  Njerëzit e Dashit janë shumë të fortë fizikisht, të pasionuar dhe dinamikë: ata kurrë nuk mund të qëndrojnë të qetë.

  Të mos bësh asgjë është e pamundur për ta, prandaj riti i shëndetit të kësaj shenje është aktiviteti fizik: një vrapim në mëngjes do t’ju lejojë të filloni ditën mirë dhe të keni energji të re.

  Demi

  Të lindurit nën shenjën e Demit janë individë që mendjen e vendosin më shumë se kushdo në punë.

  Sidoqoftë, ky mendim i vazhdueshëm nuk e lejon kurrë që t’i rrëmbejë ditën apo qetësinë e tij.

  Një çaj bimor relaksues para se të flini mund të bëhet rituali më i mirë i kësaj shenje, për të fjetur i qetë dhe për t’u përballur me qetësi ditën përpara.

  Binjakët

  Të lindurit në shenjën e Binjakëve janë jashtëzakonisht kuriozë dhe kërkojnë gjithmonë gjëra të reja për të ditur dhe mësuar.

  Sidoqoftë, ky eksplorim i vazhdueshëm ka të ngjarë t’ju lodhë.

  Ndaluni për një moment dhe përkushtojuni leximit: çfarë më mirë se një libër mund të kënaqë etjen tuaj për njohuri?

  Ky do të jetë rituali juaj i mirëqenies.

  Gaforrja

  Njerëzit e shenjës së gaforres janë romantikë, emocionalë dhe të ndjeshëm dhe duan të rrethohen me miq dhe të dashur.

  Rituali i tyre i mirëqenies është vetëm ai: kalimi i kohës me njerëzit që duan.

  Luani

  Të lindurit nën shenjën e Luanit tashmë e dinë se koha për t’i kushtuar vetes është e shenjtë, kështu që ata e njohin mirë ritualin e tyre të mirëqenies: Llixhat, maskat, baltat dhe banjot relaksuese me qirinj.

  Ekziston vetëm një rregull, për të ushqyer trupin dhe mendjen. Vazhdoni kështu.

  Virgjëresha

  Virgjëreshat nuk pushojnë kurrë.

  Nëse do ta bënin, kush do të planifikonte dhe organizonte të gjitha ditët në detaje?

  Megjithatë, duke vepruar kështu, ju e lodhni veten.

  Merrni pak kohë për të liruar mendjen tuaj dhe meditoni, do të shihni se do të bëhet më mirë.

  Peshorja

  Të lindurit nën shenjën e Peshores janë shumë të ekuilibruar, por ata përpiqen të jenë të lirë.

  Prandaj rituali më i mirë për ta edhe kur bëjnë marrëzi, por të jenë të lirë.

  Akrepi

  Shenja më interesante dhe e ngatërruar e zodiakut ka nevojë të gjejë kohë për të bërë diçka vetëm për vetëm.

  Një shëtitje në natyrë, për shembull, do t’ju lejojë të lironi mendjen dhe trupin tuaj dhe ndoshta të relaksoheni.

  Shigjetari

  Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit gjithmonë duhet të lëvizin, të njohin dhe të eksplorojnë botën e dukshme dhe të padukshme.

  Pra, fillimi i yogës ose meditimit mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u çlodhur dhe eksploruar vetveten.

  Bricjapi

  Rituali i shëndetit të të lindurve nën shenjën e Bricjapit është vetëm një: lini orën në shtëpi dhe jetoni një ditë me ritme të ngadaltë. A do t’ia dilni? Përgjigja është vetëm Po.

  Ujori

  Të lindurit nën shenjën e Ujorit kanë një ndjenjë të madhe lirie të cilën, megjithatë, ata shpesh e shtypin.

  Këtu, rituali juaj i mirëqenies është vetëm një: arratisja.

  Organizoni një udhëtim të vetëm apo edhe një udhëtim të thjeshtë për të prishur rutinën që ju mërzit aq shumë.

  Peshqit

   Ëndrrat e mëdha dhe të jashtëzakonshme karakterizojnë ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve, që strehohen tek ata shumë shpesh në dëm të realitetit.

  Rituali juaj i shëndetit është meditim, ai do t’ju lejojë të pajtoni egon tuaj me botën e jashtme./Përkthehu: Allnews.al

  TË FUNDIT

  Tapë në timon, policia ndalon 12 persona

  Dymbëdhjetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit. Policia bën me dije se 7 janë prangosur për drejtim mjeti...

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Don't Miss

  “Kemi një problem të madh me ligjin për idiotët”

  Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër pasi dy qytetarë nga Kosova u gjobitën në Shqipëri sepse po lëviznin me makina luksoze me...

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Familja mbytet në liqen, vëlla e motër gjenden të kapur për dore

  E trishtë një ngjarje në Turqi, ku një familje me 5 anëtarë u mbytën në liqen teksa po festonin një ditëlindje.

  Manaj grumbullohet nga Barcelona e parë, shënon 3 gola në fitore

  Barcelona ka zhvilluar sot një takim miqësor me skuadrën e Gimnastic duke fituar thellë me rezultatin 4-0. Takimi u...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.