Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Kjo është arsyeja pse parfumi juaj thotë më shumë për personalitetin tuaj sesa mendoni

  Cila është aroma juaj e preferuar?

  Preferencat e parfumeve janë shije shumë individuale.

  Ajo që funksionon mirë për një person, mund të mos jetë në shijet e një personi tjetër.

  Meqenëse parfumi nuk është i përshtatshëm për të gjithë, aromat e ndryshme tregojnë shumë kur bëhet fjalë për të analizuar personalitetet.

  Sot do t’ju tregojmë se si të lexoni tipare të ndryshme të personalitetit bazuar në aromën tuaj të preferuar. Sa e saktë është për ju? E shohim.

  Aromat e agrumeve

  A ju pëlqen të jeni nën kontroll ose të merrni një rol drejtues?

  Ndoshta ndonjëherë edhe ju përshkruheni si kokëfortë, por jeni më shumë se dikush që pëlqen aromat me bazë agrumesh.

  Aromat e agrumeve karakterizojnë njerëz të fortë dhe ambiciozë dhe parfume të tilla si ‘Live Colorfully’ nga Kate Spade dhe ‘Viva La Juicy’ nga Juicy Couture do të ishin perfekte për ju.

  Aromat e trëndafilave

  A jeni dikush që planifikoni dhe vlerësoni me kujdes çdo vendim?

  A përshkruheni si të ndjeshëm, të zhytur në mendime dhe me ndjeshmëri të lartë?

  Njerëzit me këto tipare i vendosin të tjerët para vetes dhe janë shumë të dhembshur, të vëmendshëm dhe të butë.

  Nëse hyni në këtë kategori, ju me siguri i doni parfumet me aromë trëndafili dhe mundësi të shkëlqyera për ju do të ishin parfumi ‘Rose English’ nga Yardley London dhe ‘Roses de Chloé’ nga Chloé.

  Aromat e livandos

  Livandoja preferohet më së shpeshti nga ekstrovertët dhe njerëzit socialë, që janë lehtësues dhe u pëlqen të jenë pranë njerëzve.

  Nëse zbuloni se një mjedis shoqëror është vendi ku jeni më rehat ndërsa dëgjoni dhe mësoni për jetën e njerëzve të tjerë, atëherë mund të zbuloni se ju tërheqin aromat e livandës.

  Lavender përfaqëson ata që janë miqësorë dhe duan të jenë përherë në një lidhje dhe të përfshirë me të tjerët.

  Nëse kjo tingëllon mirë ju atëherë provoni këto parfume, ‘Libre’ nga Yves Saint Laurent dhe ‘Obsessed’ nga Calvin Klein./Përkthehu: allnews.al

  TË FUNDIT

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Don't Miss

  Shfaqja e rrallë. Ujqit “sulmojnë” aktorin në skenë (VIDEO)

  Një kope ujqish ka sulmuar në skenë aktorin që ishte duke dhënë një shfaqje live. Ngjarja ka...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.