Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Lindje rekord, nëna sjell në jetë 10 binjakë

  Një grua në Afrikën e jugut, ka lindur dje 10 binjakë.

  Me 3 vajzat dhe 7 djemtë e saj, Gosiame Thamara Sithole, 37 vjeçe, ka arritur kështu të hyjë në Guinness Ëorld Record duke kaluar rekordin e mbajtur nga Mali Halima Cissé, një e re nga Mali, e cila muajin e kaluar kishte lindur 9 fëmijë në Marok.

  Lajmi është dhënë nga një gazetë lokale nga bashkëshorti Teboho Tsotetsi, i cili ka theksuar se si lindja e jashtëzakonshme ka ndodhur në Pretoria.

  “Janë 7 meshkuj dhe 3 femra.

  Ishte shtatzënë 7 muajshe dhe 7 ditë.

  Jam i lumtur… Por nuk arrij akoma të flas”, ka thënë babai për Pretoria News.

  Asnjë trajtim infertiliteti

  Gosiame, e cila ka dy fëmijë të tjerë – dy binjakë nga 6 vjeç – gjithmonë ka thënë se shtatzania e saj ka qenë natyrale: nuk kishte bërë asnjë trajtim për fertilitetin.

  Një muaj para super-lindjes, nëna e rekordeve kishte dhënë një intervistë që kishte kërkuar të mos e publikonin para lindjes.

  Atëherë, referon Iol, Sithole ka thënë për veten “e habitur dhe e magjepsur” bashkë, për shtatzaninë e shumëfishtë.

  Lindje rekord

  Doktor Dini Mawela, zëvëndes drejtor i Shkollës së mjekësisë së Sefako Makgatho University of Health Sciences, me bazë në North Pretoria, ka konfirmuar se kjo është një situatë shumë e pazakonshme dhe zakonisht është e lidhur me trajtimet për fertilitetin.

  Por Gosiame, e cila ka dy vajza të tjera – dy binjake nga 6 vjeçe – ka deklaruar gjithmonë se shtatzania e saj ka qenë plotësisht natyrale: Nuk kishte bërë asnjë trajtim për fertilitetin.

  “Është një situatë mjaft e veçantë. Nuk e di sa herë ndodh. Sjell një problem shumë të lartë”, ka konfirmuar mjeku, për të cilin “problemi është se, duke mos pasur mjaftueshëm hapësirë në mitër për fëmijët, do të priren të jenë të vegjël”.

  Për më tepër, zonja ishte e sigurtë se numri i bebeve ishte 6, por ekografitë e mëvonshme kanë zbuluar 4 të tjerë./ Përktheu: allnews.al

  TË FUNDIT

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Don't Miss

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Fabrikë bitumi dhe gurore në Kanionet e Nivicës. Banorët në protestë

  Në Bënçë të Tepelenës dhe në zonën ku nisin kanionet e Nivicës, një firmë private ka marrë leje...

  Deputeti socialist apelon për ndihmë për vajzën e re: Duhet shtruar jashtë vendit

  Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri apelon për ndihmë për një vajzë të re që quhet...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.