Sunday, July 25, 2021

(VIDEO) Miu futet në parlament dhe bën lëmsh politikanët

Politikanët në parlamentin e Andaluzisë në Spanjë janë trembur nga një mi. Miu është shfaqur papritur teksa po diskutohej...
More

  Latest Posts

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Super yjet që përdorin transportin publik si çdo person tjetër

  Ne shpesh besojmë se jeta e yjeve ka të bëjë me magjepsjen, limuzinat, avionët privatë dhe lukset e tjera, që ne njerëzit...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për të mos e mbajtur maskën ​​në natyrë që prej datës  28 Qershor.

  Italia ka kërkuar që maskat e fytyrës të mbahen jashtë si dhe brenda që nga tetori i vitit 2020-të dhe ndërsa temperaturat rriten në të gjithë vendin, shumë njerëz do tërelaksohen kur të dëgjojnë se do të vendosen këto rregulla të reja.

  Maskat nuk do të jenë më të detyrueshme në ambientet e hapura në Itali nga e hëna e 28 qershorit, tha të hënën ministria e shëndetësisë.

  Heqja e kërkesës për maskë do të hyjë në fuqi në rajone të etiketuara “të bardha” nën sistemin e klasifikimit të Italisë, shkroi Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza në Facebook.

  Ky klasifikim tashmë përfshin të gjitha rajonet italiane përveç Luginës së Aosta-s në veriperëndim dhe pritet të zbatohet në të gjithë vendin nga data 28 qershor.

  Rregullat italiane aktualisht përcaktojnë që maskat duhet të mbahen në çdo kohë, kur ndodheni jashtë shtëpisë.

  Distancimi social pritet të mbetet ende në fuqi dhe nga njerëzit do të kërkohet ende të mbajnë maska ​​me vete, sipas raporteve të medias, pasi shqetësimet mbeten të larta në Itali në lidhje me një rritje të mundshme të rasteve të reja të koronavirusit të nxitur nga varianti Delta.

  Ndërsa pak raste të shkaktuara nga varianti i ri janë konfirmuar deri tani në Itali, vendi analizon një numër relativisht të vogël testesh për të identifikuar llojin e virusit.

  Italia ka raportuar rreth 2,000 infeksione të reja ditore mesatarisht në të gjithë vendin që nga 7 qershori,  shifrat më të ulëta që nga shtatori i vitit 2020./Përkthehu: Allnews.al

  TË FUNDIT

  Autobusi me shqiptarë nga Kosova rrëzohet në Kroaci, 10 persona humbin jetën

  Një aksident i rëndë me humbje jete ka ndodhur në Kroaci. Një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë, ka dalë nga...

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit pritet hidhur në Serbi

  Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio nuk është pritur mirë në Serbi. Pjesa më e madhe e...

  A mund t’i dalloni dy gratë në këtë iluzion optik?

  Iluzionet optike mund t'i tërheqin njerëzit pas tyre derisa të jenë në gjendje të gjejnë një zgjidhje. Kjo sepse...

  Super yjet që përdorin transportin publik si çdo person tjetër

  Ne shpesh besojmë se jeta e yjeve ka të bëjë me magjepsjen, limuzinat, avionët privatë dhe lukset e tjera, që ne njerëzit...

  Don't Miss

  Me 230 km në orë/ Këngëtari i indonjuar: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Me 230 km në orë/ Indinjohet këngëtari: Provojeni në Serbi apo Zvicër

  Genc Prelvukaj, këngëtari i njohur nga Kosova ka reaguar është indinjuar nga dy bashkëkombasit e tij që u gjobitën në Shqipëri sepse...

  Familja mbytet në liqen, vëlla e motër gjenden të kapur për dore

  E trishtë një ngjarje në Turqi, ku një familje me 5 anëtarë u mbytën në liqen teksa po festonin një ditëlindje.

  Manaj grumbullohet nga Barcelona e parë, shënon 3 gola në fitore

  Barcelona ka zhvilluar sot një takim miqësor me skuadrën e Gimnastic duke fituar thellë me rezultatin 4-0. Takimi u...

  VIDEO-PËRMBYTJET/ Gruaja merret nga uji, ndërhyjnë qytetarët

  Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 12 persona të pajetë dhe mbi 100,000 të...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.