Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  “Me kë e ka Amerika”, Braçe publikon statusin dhe jep një paralajmërim

  Nga Erion Brace

  ME KE E KA AMERIKA?

  Pyesin; pastaj pergjigjen:

  Me mua jo! As me mua! Me ate tjetrin!

  Ky eshte halli i muajit!

  Ne fakt AMERIKA e ka me KORRUPSIONIN ne fillim, TE KORRUPTUARIT,

  PASURITE E TYRE ne fund;

  Ekonomine, Barazine e Aksesit, Tregjet, Lirine, Zhvillimin, Rritjen, Pabarazine, Besimin, Demokracine gjithashtu!

  Harrojeni hallin personal;

  LEXOJENI KESHTU!

  Dy elemente vlejne shume per ne;

  I pari-RREGJISTRI I PRONAREVE PERFITUES, sa me pare efektiv, ky eshte muaji;

  I dyti-Parimi i IDENTIFIKIMIT, NGRIRJES DHE MARRJES SE PASURIVE TE VJEDHURA.

  *Pjeseza nga MEMO-ja amerikane;

  Politika:

  Korrupsioni gërryen besimin e publikut; pengon qeverisjen efektive; shtrembëron tregjet dhe barazinë e aksesit tek shërbimet; zhvlerëson përpjekjet e zhvillimit; kontribuon në brishtësinë kombëtare, në ekstremizëm dhe migrim; dhe u siguron udhëheqësve autoritarë mjetin për të minuar demokracitë në të gjithë botën.

  Kur udhëheqësit marrin në mënyrë të jashtëligjshme nga shtetasit e kombeve të tyre ose kur oligarkët hedhin tutje shtetin e së drejtës, rritja ekonomike ngadalësohet, pabarazia zgjerohet dhe besimi në qeverisje bie pikiatë.

  Në aspektin financiar, kostot e korrupsionit janë marramendëse.

  Është vlerësuar se veprimet e korrupsionit lundrojnë midis 2-5% nga prodhimi i brendshëm bruto global….

  (b) Luftimin e të gjitha formave të financimeve të paligjshme në Shtetet e Bashkuara dhe sistemet ndërkombëtare financiare, duke përfshirë zbatimin e fuqishëm të ligjit Federal që u kërkon kompanive të Shteteve të Bashkuara të raportojnë pronarin ose pronarët e tyre përfitues në Departamentin e Thesarit; uljen e sekretit financiar “offshore”; përmirësimin e ndarjes së informacionit;

  (c) Mbajtjen përgjegjës të individëve të korruptuar, organizatave ndërkombëtare k.riminale, si edhe ndërmjetësuesit e tyre, duke përfshirë këtu sipas rastit, identifikimin, ngrirjen dhe rikuperimin e pasurive të vjedhura, nëpërmjet rritjes së informacionit të shkëmbyer dhe hetimeve, goditjes së k.rimit penal dhe civil, këshillimeve, sanksionimeve apo formave të tjera të mundshme të cilat çojnë edhe në kthimin e aseteve në përfitim të shtetasve të dëmtuar nga korrupsioni…

  VO: nuk jane fjalet e nje komunisti.

  TË FUNDIT

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Don't Miss

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Fabrikë bitumi dhe gurore në Kanionet e Nivicës. Banorët në protestë

  Në Bënçë të Tepelenës dhe në zonën ku nisin kanionet e Nivicës, një firmë private ka marrë leje...

  Deputeti socialist apelon për ndihmë për vajzën e re: Duhet shtruar jashtë vendit

  Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri apelon për ndihmë për një vajzë të re që quhet...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.