Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Minera(Miniera)…Memaliaj,qyteti i braktisur !

  Kur e shqipton për herë të parë ,tingëllon me emër  të lashtë gruaje…,por kështu i thërrisnin qytetit tonë pa emër, qytetit të minatorëve Minera.Ku do shkosh ?!…Në minerë(minierë)…dhe më vonë thuhej-në minerë në Memaliaj (fshati në faqe të kodrës së Minerës)….Minera më vonë mori emrin e fshatit Memaliaj. Por për mua, brezin tim, kjo është dhe do mbetet Minera! 


  I krijuar për shfrytëzimin e qymyrgurit…,Minera është sa tepelenase , po aq gjirokastrite e përmetare, vlonjate dhe sarandiote,mallakastriote dhe skraparliote….,të rinj e të reja që krijuan Mineren, i dhanë zë, emër ,dritë dhe jetë…,qytet i ri me shumë histori. Unë jam i dashuruar me Minerën….,dhe gjithmonë kthehem atje…,e tanimë edhe pse është si një ‘plakë’ në mjerim, në rrënim dhe në skamje…,mban fisnikërinë e një ‘Zonje të Madhe’ me emrin Minerë! 


  Janë vite e vite ndryshimi…,njerëz që janë larguar,  më larg se larg…,Minera jonë e trishtuar, me lotin e ngrirë në mall ! E tillë është ose e tillë qënka jeta…., shpërndarë si zogj në fole të reja.  
  Minera e ‘bukur’ në syte e mi…,” Parisi  ” i vogël në imazhin e çmendur të dashurisë mineriote …, si thesar çdo kush me vete e ka marrë…në udhetimin e vet ku fati e ka ndarë…..,i ri dhe legjendë , gladiator pa arenë…., në lëngimin e përjetshëm të braktisjes….,tani ‘ fle ‘….,mos u mundoni ta zgjoni…, 


  Minera ka ‘ vdekur ‘ !…atje…,por jo në mua…,kurrë…., sa i bukur në sytë e mi, në filmin qe Zoti na fali….,” Parisi ” i vogël dhe ‘ çifutet’ e Minerës, në galerinë e thellë të shpirtit tim !…. jo kot jam djalë Minere ,dhe une nuk braktis kurrë ! Gjithmonë kthehem atje !

  TË FUNDIT

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Don't Miss

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Fabrikë bitumi dhe gurore në Kanionet e Nivicës. Banorët në protestë

  Në Bënçë të Tepelenës dhe në zonën ku nisin kanionet e Nivicës, një firmë private ka marrë leje...

  Deputeti socialist apelon për ndihmë për vajzën e re: Duhet shtruar jashtë vendit

  Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri apelon për ndihmë për një vajzë të re që quhet...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.