Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Ja çfarë këshillon Instituti i Shëndetit Publik për ditët e nxehta

  Në këto ditë të nxehta vere vijnë edhe këshillat e para nga Instituti i Shëndetit Publik. Këtë të marrtë...

  Edi Rama na tregon si do të shndrrohet porti i Durrësit

  Emaar Group në Dubai është gati për të nisur punimet në portin e Durrësit, tashmë një projekt konkret. Kryeministri...

  “Game Over! S’ka më shaka”/ Njoftimi i rëndësishëm për të gjithë ata që kanë makina

  Një njoftim i rendësishëm është dhënë nga kryeministri Edi Rama për drejtuesit e mjeteve. Në një njoftim në Facebook,...

  “Kjo javë do jetë një “ferr” i vërtetë. Temperatura deri në 43 gradë”

    Shërbimi Meteorologjik Ushtarak (SHMU) parashikon se gjatë javës që vjen Shqipëria do të...

  Bota

  Rajoni

  Politikë

  Të fundit

  Historike në sport/ Shqipëria dhe Kosova krijojnë ligën e përbashkët

  Kosova dhe Shqipëria hedhin hapin e parë serioz të bashkëpunimit në sport. Të dy shtetet do të krijojnë ligën...

  Çudira/ Fut gruan në bast, ia fiton shoku

  Një burrë në Tanzani ka bërë çmendurinë në baste. Osasu Obayiuwana kishte bërë një bast me shokun e tij...

  La breshkën mbyllur në konvikt kur “shpërtheu” koronavirusi, si e gjeti pas 8 muajsh

  Një skelet është gjithçka që ka mbetur nga një breshkë shtëpiake pasi pronari i saj u largua nga universiteti në Wuhan dhe...

  VIDEO/ Super-shënjestër nga goditja e dënimit, “CR7” shënon golin e 100 me Portugalinë

  Cristiano Ronaldo vazhdon të shkëlqejë me Portugalinë edhe pse vitet kalojnë dhe tashmë ka 35-vite mbi supe. Portugezi shënoi...

  VIDEO/ Nuk fitonte prej 4 vitesh, festa e Lituanisë pas ndeshjes me Shqipërinë

  Lituania mposhti Shqipërinë me rezultatin 1-0 mbremjen e djeshme (7 shtator) në stadiumin kombëtar në Tiranë, duke arritur kështu një fitore historike.

  Në kërkim të një njeriu….

  Nga Mentor Kikia Abraham Linkolni është një figurë që më frymëzon edhe kur nuk jam mirë më shëndet.

  Presidenti i këtij shteti, mban zi për ngordhjen e peshkut me fat

  Presidenti i Zambisë Edgar Lungu i është bashkuar kombit në zi për ngordhjen e një peshku që jetonte në një pellg në...

  Maturantja shqiptare “shkëlqen”/ Del e para në Universitetin e Athinës pa ndjekur kurse private

  Albiona Manço është maturantja shqiptare, e cila ka arritur të mbledhë rekord pikësh në provimet shtetërore në Greqi, duke u klasifikuar e...

  Ministrja Shahini tregon vendimin: Kam njoftuar kryeministrin, do iki nga Shqipëria

  Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, nuk do të përfshihet në zgjedhjet parlamentare të vitit 2021. Edhe pse nga Kosova,...

  FOTO/”Dita e parë e shkollës” për parlamentin, si u veshën deputetet dhe ministret

  Sesioni i ri mblodhi këtë të hënë në Kuvend deputetët pas pushimeve verore. Në këtë sesion, deputetët, ministrat do...

  Aleks Buda, një nga mushkëritë që oksigjenuan shkollën shqiptare të studimeve albanologjike

  Nga Edi Rama HOMAZH ALEKS BUDA e pa për herë të parë dritën e diellit më...

  Rritni fjalët, jo zërin. Është shiu ai që i rrit lulet, jo vetëtima

  Me siguri keni dëgjuar për poetin e njohur persian Rumin. Mençuria e tij asnjëherë nuk kishte kufizuar nga barrierat...