Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  “Politikanë, ruani vilat që keni ngritur me djersë. Bregdeti po gllabërohet nga deti”

  Shkrimtari Albatros Rexhaj ka publikuar në rrjetin social “Facebook”, ku është projektuar parashikimi se cilat zona të bregdetit shqiptar do të gllabërohen nga deti deri në vitin 2100.

  Sipas të dhënave aktuale të ngritjes së nivelit të detit, qytetet e Vlorës, Durrësit, pastaj zona e Divjakës dhe e Fierit, Gjiri i Lalzit, Shëngjini dhe Velipoja rrezikojnë të zhduken nga harta e Shqipërisë.

  “Një elitë serioze e udhëheqjes politike do të merrej me këtë gjë por udhëheqësit politikë duhet të mendojnë për vilat e tyre milionëshe që me aq shumë djersë i kanë ndërtuar në bregdet”.

  Postimi i plotë nga Albatros Rexhaj

  “Në këtë hartë është i projektuar parashikimi që cilat zona të bregdetit shqiptar do të gllabërohen nga deti, deri në vitin 2100.

  Kjo llogari është bërë sipas trendit aktual të ngritjes së nivelit të detit, si pasojë e ngrohjes globale.

  Siç shihet qytetet e Vlorës, Durrësit, pastaj zona e Divjakës dhe e Fierit, Gjiri i Lalzit, Shëngjini dhe Velipoja rrezikojnë të zhduken nga harta.

  Kjo hartë ma përkujtoi parashikimin e Ben Blushit te libri i tij “Hëna e Shqipërisë”.

  Sigurisht që pak nga ne, do të jenë në jetë për të parë këtë fuqi të natyrës, por gjithsesi një elitë serioze e udhëheqjes politike që nga tani do të merrej me këtë gjë për brezat që do të vijnë.

  Është vit zgjedhor, por natyrisht ambienti dhe klima nuk është një temë mjaftueshëm serioze.

  Por, në mos për asgjë tjetër, duhet të mendojnë për vilat e tyre milionëshe që me aq shumë djersë i kanë ndërtuar në bregdet.

  TË FUNDIT

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Don't Miss

  Shfaqja e rrallë. Ujqit “sulmojnë” aktorin në skenë (VIDEO)

  Një kope ujqish ka sulmuar në skenë aktorin që ishte duke dhënë një shfaqje live. Ngjarja ka...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.