Friday, May 7, 2021

VIDEO/ Komentatori në Kosovë bëhet hit për komentin pas golit

Një komentator futbolli në Kosovë, është bërë hit në rrjetet sociale, për shkak të komentit. Në një video të...
More

  Latest Posts

  FOTO/ Rama në Firenze, takon kuzhinierin e famshëm shqiptar

  Disa ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në Firenze, Itali.

  Kapriçot e motit/ Në veri dëborë dhe minus 5 gradë, në jug për plazh

  Britania e Madhe, këto ditë është përfshirë nga kapriçot e motit. Siç raportojnë mediat vendase, në veri të ishullit,...

  Në çdo pistë aeroporti ka dy numra, çfarë simbolizojnë ato?

  Pistat e avionëve kanë disa kode që vetëm pilotët e kuptojnë. Të tilla janë edhe dy numrat që janë...

  Çfarë ndodh me nënën që lind në avion dhe çfarë privilegji ka bebi?

  Një nënë shtatzënë duhet të marrë me patjetër miratimin e gjinekologut nëse do t’i duhet të bëjë një udhëtim me avion.

  Retro “zbret” në Elbasan/ Automjetet e vjetra zbukurojnë qytetin

  Pranvera ka ardhur në Elbasan me një ekspozitë të makinave historike të cilat si asnjëherë më parë kanë tërhequr vëmendjen e qindra qytetarëve Elbasanas të ekspozuara në bulevardin Aqif Pasha.

  Qindra qytetarë kanë nxituar të mos humbin mundësinë për të parë këto makina të cilat janë të rralla por edhe për të bërë foto pafund.

  Ndalesa e radhës ishte qyteti i Elbasanit, por sic e dini ekspozita e këtyre makinave bëhet në çdo qytet të Shqipërisë.

  Kjo ekspozitë u organizua nga koleksioni i makinave historike shqiptare retro, bashkia e Elbasanit, dhe ministria e infrastrukturës.

  Makinat e këtij koleksioni do të qëndrojnë të ekspozuara përgjatë mureve të kalasë gjatë gjithë ditës dhe më pas do të parakalojnë në rrugët e qytetit.

  Fotografitë nga Elbasani i ka shpërndarë në rrjetet sociale edhe Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor.

  Në njoftimin e saj krahas fotove, kjo drejtori shkruan:

  “Faleminderit qytetarëve të Elbasanit për mikpritjen e ngrohtë ditën e sotme dhe të gjithë koleksionistëve që na u bashkuan!

  RETRO zbukuroi Bulevardin e Kalasë dhe rrugët e qytetit, me nostalgjinë e koleksionit shqiptar të mjeteve historike dhe atmosferën Jazz & Swing të kuruar nga Hemingway Fan Club Albania!

  Falenderojmë gjithashtu Bashkia Elbasan dhe Policinë Rrugore Elbasan për mbarëvajtjen e organizimit të sotëm”.

  TË FUNDIT

  FOTO/ Rama në Firenze, takon kuzhinierin e famshëm shqiptar

  Disa ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në Firenze, Itali.

  Kapriçot e motit/ Në veri dëborë dhe minus 5 gradë, në jug për plazh

  Britania e Madhe, këto ditë është përfshirë nga kapriçot e motit. Siç raportojnë mediat vendase, në veri të ishullit,...

  Në çdo pistë aeroporti ka dy numra, çfarë simbolizojnë ato?

  Pistat e avionëve kanë disa kode që vetëm pilotët e kuptojnë. Të tilla janë edhe dy numrat që janë...

  Çfarë ndodh me nënën që lind në avion dhe çfarë privilegji ka bebi?

  Një nënë shtatzënë duhet të marrë me patjetër miratimin e gjinekologut nëse do t’i duhet të bëjë një udhëtim me avion.

  Don't Miss

  22-vjeçarja humb jetën në fabrikë, mediat italiane: Kishte një fëmijë

  Nuk kishte mbushur akoma 23 vjeçe,  Luana D’Orazio, e donte jetën, kishte ëndrra të jashtëzakonshme, buzëqeshjen gjithmonë në buzë dhe nuk lodhej...

  Gjenerali amerikan i jep një medalje, Rama zbulon se ç’do bëjë me të

  Gjatë ditës së sotme në Portin e Durrësit, u zhvillua një ceremoni në kuadër të nisjes së stërvitjes ushtarake “Defender Europe 21”.

  Nga talent futbolli sot pastron rrugët për të ushqyer familjen

  Kevin Panenvitc, konsiderohej si një nga emrat e talentuar të futbollit gjerman. Siç raportojnë mediat vendase, kur e nisi...

  FOTOT/ Përse ka hyrë në histori ky tren

  Treni blu i njohur ndryshe, ‘Plavi Voz’, ka hyrë në histori pasi me të kanë udhëtuar figura të njohura botërore.

  Të nominuarit për çmimet Oscars marrin dhuratë një çantë, por çfarë ka brenda saj?

  Pandemia ndaloi shumë evente dhe ceremony, por ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscars u mbajt edhe këtë vit. Përmes...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.