Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Sonila Meço: Kujt i duhet debati për emërtimin e prindërve, sot që vendi është në ditë të hallit?

  Nga Sonila Meço –

  Kujt iu desh mbushja e hapësirës së debatit me çështjet e emërtimeve prindërore mu bash në një kohë që çdo institucion në vend, shtetëror e social është në ditë të hallit?

  Si ka mundësi, që indinjata, debati, hakërrimi për mbrojtjen e familjes në rolet natyrore të saj të mos jetë gjithaq i fortë për çdo institucion të përçudnuar e denatyralizuar në vend? Që nga ato që edukojnë fëmijët, që sjellim me dashuri në jetë, çerdhe, kopshte, shkolla, universitete deri tek ato, që nuk i garantojnë sigurinë, stabilitetin e shëndetin si gjykatat, që lënë të lirë prindër abuzues; shërbime sociale të mekura e që shumë herë shërbejnë për punësime militanteske; organizata, që mjaftohen me fondet, që marrin për 2-3 konferenca, 2-3 shfaqje televizive, 2-3 fletëpalosje, duke mos imponuar dot institucionet përgjegjëse të “ngjallen” në mbrojtje të fëmijës e familjes; spitale që nën kapacitete nuk u përgjigjen dot flukseve e nevojave, qendra shëndetësore në pikë të hallit në rrethe….Për të mos folur për ekonominë e një vendi të rrjepur në pabarazi ekstreme, ku fëmijët e prindërve që luftojnë për mbijetesë, siguri, kontrata pune, mbylljen e muajit, janë shumfish i atyre që kanë të garantuara shkollat më të mira në botë, punën në bizneset e babit, ushqimin bio me shërbim në shtëpi.

  Pra kur është degjeneruar çdo institucion shtetëror e shoqëror dhe fëmijët rrezikohen edhe nga plumbat që shkrepen mes lokaleve, rrugëve, mes ditës, nga një rend i dalë duarsh ne kemi zellin të indinjohemi, rebelohemi, hakërrehemi vetëm për emërtimin prindëror dhe rrezikun e familjes tradicionale nga preferencat seksuale të prindërve?

  Po, po dhe po, jam për familjen me nënë e babë, për respektin ndaj barkut të ëmbël që mban e lind jetë, por kur mendoj se në Shqipëri familja tradicionale e fëmijët po rrezikohen prej vitesh seriozisht nga të gjitha institucionet e munguara, shkatërruara dhe kapura them a mund të mbushet debati publik me çdo rrezik serioz që ka kërcënuar, dhunuar, përdhunuar, abuzuar e shkatërruar fëmijërì, prindër e familje me të njëjtin intensitet, revoltë e ndjeshmëri?

  TË FUNDIT

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Don't Miss

  Shfaqja e rrallë. Ujqit “sulmojnë” aktorin në skenë (VIDEO)

  Një kope ujqish ka sulmuar në skenë aktorin që ishte duke dhënë një shfaqje live. Ngjarja ka...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.