Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Sot Princi Philip do mbushte 100 vjeç, kujtimi special i Mbretëreshës Elizabeth

  Princi Philip sot, 10 qershor 2021, do të kishte mbushur 100 vjeç.

  Një shekull, një jetë shumë e gjatë për bashkëshortin e Mbretëreshës Elisabet, e cila në fakt, për t’a kujtuar në këtë ditë që mund të kishte qenë festë për Mbretërinë e Bashkuar, ka mbjellur një trëndafil në nder të tij.

  Edhe pse larg nga familjarët e saj më të dashur, si djali i saj Charles dhe nipi i saj Ëilliam, sovranja e kujton Dukën e Edinburg me shumë dashuri dhe nostalgji, siç tregojnë ekspertët e Royal Family.

  Një trëndafil në nder të princit Philip

  Pavarësisht largimit të Princit Philip nga kjo jetë, ndodhur prillin e kaluar, kjo ditë kaq emblematike nuk mund të kalonte e gjitha në heshtje, dhe në fakt, në nder të të ndjerit javën e kaluar, siç bëjnë me dije në llogaritë zyrtare të Familjes Mbretërore, është mbjellur një trëndafil i Royal Horticultural Society për të festuar ato që do të kishin qenë 100 vitet e Princit:

  “Trëndafili është mbjellur në East Terrace Garden të Keshtjellës së Ëindsor.

  Në vitin 1956 Madhëria e Tij ka themeluar programin The Duke of Edimburgh Aëard të cilin e ka përshkruar si një kit (çantë) rritjeje ‘bëje vetë’”.  

  Për çdo trëndafil të dedikuar Princit që do të blihet dhe mbillet, do të bëhet një dhurim për “The Duke of Edinburgh’s Award Living Legacy Fund”, i cili u dhuron ndihma të rinjve që “duan t’ia dalin mbanë vetë”.

  Dhimbja e Mbretëreshës

  Një ditë e vështirë e me siguri e trishtë, ajo e jetuar nga Mbretëresha Elisabeth, e cila pas një jete të kaluar së bashku me bashkëshortin e saj, papritur është gjendur vetëm për t’u përballur me jetën prej sovraneje, pa burrin që për atë ka qenë gjithçka: mik, shpatull, i dashur dhe mbështetje e vazhdueshme, siç ajo vetë kishte deklaruar me rastin e përvjetorit të tyre të martesës:

  “Ka qenë forca ime dhe më ka qëndruar pranë gjithë këto vite dhe unë, e gjithë familja e tij, dhe shumë vende, kemi kundrejt tij një borxh shumë të madh”.

  Sipas asaj që ka deklaruar eksperti mbretërorë Ian Lloyd për Mirror:

  “Për momentin, Mbretëresha është e trishtuar shumë për Princin Philip.

  Por detyra e saj është ajo që të ecë përpara, të mendojë për të ardhmen si të monarkisë ashtu edhe të familjes së saj”.

  Këtyre konsideratave u shtohen edhe ato të Charles Rae, korrespondent i familjes mbretërore, i cili ka deklaruar:

  “Anëtarët e familjes, në veçanti Charles, Camilla, William e Kate, do të jenë me mbretëreshën në ditën e lindjes së Philip, do bëjnë që t’a ndiejë praninë e tyre”.

  Përktheu: allnews.al

  TË FUNDIT

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Don't Miss

  Shfaqja e rrallë. Ujqit “sulmojnë” aktorin në skenë (VIDEO)

  Një kope ujqish ka sulmuar në skenë aktorin që ishte duke dhënë një shfaqje live. Ngjarja ka...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.