Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  “Uroj që kanceri të lodhet me mua”/ Drama e ish-yllit të futbollit italian

  Gianluca Vialli ka treguar eksperiencën e tij kundër tumorit në “Sogno Azzurro”, dokumentarin e Rai1 mbi Kombëtaren, që pas pak ditësh do të fillojë Europianin e futbollit.

  “Bëhet fjalë për një shoqërues udhëtimi të padëshiruar, por duhet të ec përpara, të udhëtoj me kokën ulur pa u dorëzuar kurrë, duke shpresuar që të lodhet nga unë e të më lërë të jetoj akoma për shumë vite”, janë fjalët prekëse të ish sulmuesit të Juventus dhe Sampdoria, tani në stafin e Roberto Mancini si shef i delegacionit të Kombëtares.

  Vialli tregon sëmundjen: “Shpresoj që tumori të lodhet me mua”

  Nga viti 2017 po përballet kundër një tumori në pankreas që e ka përballuar me kurajo dhe e ka mundur edhe falë ndihmës së familjes së tij.

  Tani është mirë, por siç e ka thënë ai vet shpesh herë, duhet të kalojnë disa vite para se të mund të konsiderohet plotësisht i shëruar.

  Vialli shpreson që historia e tij të mund të jetë shembull:

  “Kam qenë një lojtarë dhe një burrë i fortë por edhe i brishtë.

  Jam këtu me defektet e mia, frikërat dhe dëshirën për të bërë diçka të rëndësishme”.

  “Tumori është një shoqërues jete i padëshiruar, por nuk mund të bëj asgjë. Ka hipur në tren me mua dhe unë duhet të ec përpara, të udhëtoj me kokën ulur, pa u dorëzuar kurrë, duke shpresuar që një ditë ky i ftuar i padëshiruar të lodhet e të më lërë të jetoj i qetë akoma edhe për shumë vite, sepse ka akoma shumë gjëra që dua të bëj”./ Perktheu: allnews.al

  TË FUNDIT

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Don't Miss

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Fabrikë bitumi dhe gurore në Kanionet e Nivicës. Banorët në protestë

  Në Bënçë të Tepelenës dhe në zonën ku nisin kanionet e Nivicës, një firmë private ka marrë leje...

  Deputeti socialist apelon për ndihmë për vajzën e re: Duhet shtruar jashtë vendit

  Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri apelon për ndihmë për një vajzë të re që quhet...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.