Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  VIDEO/ “Po mbytet”, kamarieri shpëton klientin në restorant

  Një djalë përpëlitet në vendin e tij gjatë një darke mes miqsh, pasi papritur nuk arrin më të marrë frymë.

  Në brendësi të restorantit indian Bangor Tandoori, në veri perëndim të Uellsit, kamerat e sigurisë kanë kapur një moment plot ankth.

  Ky grup djemsh të rinj është në mes të darkës, kalojnë pak sekonda, më pas njëri prej tyre, i çon duart në fyt pas një kafshate me mish pule.

  Jake Snelling po përpiqet të tërheqë vëmendjen e të tjerëve që ishin të pranishëm, por në fillim shokët e tij nuk e vënë re shqetësimin.

  Vetëm një shok ulur afër tij dallon se diçka nuk po shkon dhe përpiqet ta ndihmojë duke i rënë disa herë në mes të shpatullave, por është çdo gjë e kotë.

  Jake po mbytej dhe situata del jashtë kontrollit shumë shpejt.

  Por për fat të mirë një kamarier gjendet në vendin e duhur e në kohën e duhur.

  Sheakh Rifat, student 24 vjeçarë nga Bangladeshi, atë natë po shërbente në tavolina dhe i mjafton një shikim për të kuptuar se çfarë të bëjë.

  Me qetësi dhe vendosmëri, e merr Jake jashtë nga tavolina dhe fillon t’i praktikojë manovren e Heimlich, nën shikimet e habitura të të pranishmëve.

  Sekondat duken se zgjasin sa një përjetësi, derisa më në fund Jake i bën me shenjë se më e keqja ka kaluar.

  “Faleminderit”, me një frymëmarrje të lehtësuar e falenderon, pasi sapo i kishte shpëtuar jetën, ndërsa në restorant të gjithë duartrokasin për shpëtimtarin.

  Videoja e publikuar në Facebook është bërë virale dhe kamarieri është lavdëruar nga mijëra njerëz për veprimin e tij.

  Dy të rinjtë e kanë përjetësuar me një foto atë takim të tyrin të dashur nga fati, sepse nëse Sheakh kur ka qenë i vogël të mos kishte rrezikuar të humbte jetën nga një kafshatë e shkuar keq, ndoshta për Jake gjërat do të kishin përfunduar ndryshe.

  “Kur kam qenë fëmijë, im atë ka bërë të njëjtën gjë me mua.

  Gjëra të tilla të shënjojnë përgjithmonë, nuk ka rëndësi sa vite kanë kaluar, prandaj e dija se nuk kishte kohë për të humbur.

  Kur e pashë se Jake po merrte frymë ka qenë një nga momentet më të bukura të jetës time”, ka thënë Sheakh Rifat.

  Në linkun më poshtë keni videon:/allnews.al

  https://www.instagram.com/tv/CPoj8VFKufB/?utm_medium=copy_link

  TË FUNDIT

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Murtaja e miut detyron evakuimin e të burgosurve

  Murtaja e miut që ka rënë në Australi, tashmë prej muajsh po detyron evakuimin e të burgosurve në një rajon tjetër.

  Çfarë ju shqetëson në marrëdhënien tuaj? Gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do t’ua zbulojë!

  Shpesh ne jemi në një qark vicioz, kjo për shkak të dashurisë që kemi për partnerin, ndodh që të mos shohim se...

  Don't Miss

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Fabrikë bitumi dhe gurore në Kanionet e Nivicës. Banorët në protestë

  Në Bënçë të Tepelenës dhe në zonën ku nisin kanionet e Nivicës, një firmë private ka marrë leje...

  Deputeti socialist apelon për ndihmë për vajzën e re: Duhet shtruar jashtë vendit

  Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri apelon për ndihmë për një vajzë të re që quhet...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.