Tuesday, June 22, 2021

VIDEO/ U nda nga bashkëshorti, 42 vjeçarja feston me tupana

Ndoshta nuk e keni dëgjuar më pare por një grua në Turqi ka festuar divorcin me bashkëshortin e saj.
More

  Latest Posts

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Vjen në jetë vajza e Harry dhe Meghan

  Princi Harry dhe Meghan Markle kanë lajmëruar lindjen e vajzës së tyre, Lilibet ‘Lili’ Diana Mountbatten-Windsor.

  Një emër që prek kordat e memories dhe emocionit, dhe që duket si një tribut i dyfishtë, por që ka tërhequr përsëri vëmendjen – nga larg – në shtëpinë Windsor.

  “Me kënaqësi të madhe princi Harry dhe Meghan, duka dhe dukesha e Sussex, lajmërojnë lajmin e gëzuar të ardhjes në jetë të vajzës së tyre”, ka njoftuar një zëdhënës.

  Vajza ka lindur të premten 4 qershor në orën 11.40 të mëngjesit në Cottage Hospital të Santa Barbara, në Kaliforni, SHBA.

  Si nëna ashtu edhe foshnja, ka shtuar zëdhënësi, janë mirë dhe kanë shkuar në shtëpi.

  Thuhet se vajza quhet Lili, në nder të gjyshes, mbretëreshë Elisabeth, emri i së cilës në familje është Lilibeth.

  Emri Diana, pastaj, është në nder të nënës së Harry-t, Diana Spencer, princeshë e Uellsit.

  Nga njëra anë, djali i dytë i Karlit dhe Dianës dhe bashkëshortja e tij, duket se duan të tregojnë afeksion dhe respekt përballë sovranes, edhe pse ndoshta jo pikërisht për (Familjen Mbretërore) Royal Family si institucion, duke parë pseudonimin e familjes, pothuajse për të nderuar stërgjyshen më shumë se monarken; nga ana tjetër përulen ndaj kujtimit të Lady D, “princesha e popullit”, e cila ka humbur jetën në vitin 1997. 

  E largët, por jo shumë e largët nga froni, “princesha e vogël” amerikane lind pa titull e megjithatë e teta në vijen e trashigimisë së kurorës së Elisabeth II, duke u renditur pas gjyshit Karlo, xhaxhait William (vëllai i madh i Harry), tre fëmijëve të këtij me bashkëshorten Kate, dhe vëllait Archie, ardhur në jetë në maj të vitit 2019 në Londër; por direkt para princit Andrea, djali i dytë mashkull i mbretëreshës Elizabet dhe Philip të Edinburgh-ut, larguar nga jeta marsin e shkuar, pothuajse njëqindvjeçarë.

  Familja mbretërore britanike shprehet “e lumtur” për lindjen e vajzës së Harry dhe Meghan, Lilibet Diana, bën me dije Buckingham Palace./allnews.al

  TË FUNDIT

  Njeri me zemër të madhe/ Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetwm si njw lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  Sadio Mane ndërton spital për qytetin e tij të lindjes

  Futbollisti i njohur Sadio Mane, njihet jo vetëm si një lojtar i madh por edhe mjaft bujar. Ylli senegalez...

  VIDEO/ Gol i paparë ndonjëherë, topi përplaset 3 herë në tranverse

  Në kampionatin amerikan të futbollit është shënuar një gol që se kemi parë kurrë. Goli i jashtëzakonshëm u shënua...

  Më 28 qershor ky shtet heq përfundimisht maskat

  Ndërsa normat e infeksionit të koronavirusit vazhdojnë të bien në Itali, autoritetet shëndetësore thanë se ata do të vlerësojnë kërkesën aktuale për...

  Don't Miss

  Shfaqja e rrallë. Ujqit “sulmojnë” aktorin në skenë (VIDEO)

  Një kope ujqish ka sulmuar në skenë aktorin që ishte duke dhënë një shfaqje live. Ngjarja ka...

  Gigi D’Alessio dhe Denise Esposito, janë çifti me i ri i showbizit?

  Më shumë se një vit pas përfundimit të historisë së gjatë me Anna Tatangelo, Gigi D’Alessio, 54 vjeç, duket se është hedhur...

  Këto janë ritualet e mirëqënies për secilën shenjë

  Të gjithë kemi nevojë për një ritual Wellness, ato gjeste të vogla që na lejojnë të kujdesemi për veten, të relaksohemi, të...

  Peshqit e çuditshëm që jetojnë 100 vjet dhe shtatzënia e femrave të tyre zgjat 5 vjet

  Colacanth është një peshk gjigand i çuditshëm, që daton që prej kohës së dinosaurëve. Një studim i ri zbuloi...

  8-vjeçarja dhuron flokët e saj për të sëmurët

  Greta, 8 vjeçe dhe zemër kaq të madhe. Janë kaq të rrallë njerëzit që bëjnë bamirësi, ne jemi mësuar...

  Qendroni te informuar

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.